Abracon Corporation ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
ASVMPC-33.333MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-33.333MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
QUANTITY
ASVMPC-33.333MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
Related LinksASVMPC-33., ASVMPC-33.333MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-33.333MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASVMPC-33.333MHZ-Z-T
CAP TANT 1.5UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 225A 690V BRITISH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 0.1A SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 20% BX 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA DE GN CABLE ASSY datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SW SP4T NON-REFL DIE 1=2PCS datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf