Abracon Corporation ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
ASVMPC-60.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-60.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASVMPC-60.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency60MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
Related LinksASVMPC-60., ASVMPC-60.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-60.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASVMPC-60.000MHZ-Z-T
IC 3V SER CFG PROM 65K 8-SOIC datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 625MW TO92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS W/PINS BULKHEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO216 datasheet.pdf