Abracon Corporation ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
ASVMPC-66.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-66.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASVMPC-66.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
Related LinksASVMPC-66., ASVMPC-66.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-66.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASVMPC-66.000MHZ-Z-T
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP IP67 0.1A SCREW 30V datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG113 IPEX datasheet.pdf