Abracon Corporation ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T.pdf
Availability of ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
QUANTITY
ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
Internal Part NumberEIS-ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVMX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
Related LinksASVMX-200.0, ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T Details Description
Related parts for ASVMX-200.000MHZ-5ABB-T
CAP CER 1PF 250V 0805 datasheet.pdf
IC TERMINATOR SCSI 16-SOIC datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 732 OHM 1% 30W datasheet.pdf