Abracon Corporation ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
ASVTX-11-A-38.400MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASVTX-11-A-38.400MHZ-T.pdf
Availability of ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
QUANTITY
ASVTX-11-A-38.400MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAS(V)TX-11.pdfAS(V)TX-11.stp
FamilyOscillators
SeriesASVTX-11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
Related LinksASVTX-11-A-, ASVTX-11-A-38.400MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVTX-11-A-38.400MHZ-T Details Description
Related parts for ASVTX-11-A-38.400MHZ-T
LED GREEN/RED DIFFUSED 0606 SMD datasheet.pdf
THERM NTC 220OHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.9"L X 3.94"W datasheet.pdf
LED 1" DOME RED PMI 48V C1D2 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf