Abracon Corporation ASVV-1.544MHZ-N152-T
ASVV-1.544MHZ-N152-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-1.544MHZ-N152-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-1.544MHZ-N152-T.pdf
Availability of ASVV-1.544MHZ-N152-T
QUANTITY
ASVV-1.544MHZ-N152-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-1.544MHZ-N152-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-1.544MHZ-N152-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVV.pdfASVV.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASVV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-1.544MHZ-N152-T
Related LinksASVV-1.544, ASVV-1.544MHZ-N152-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-1.544MHZ-N152-T Details Description
Related parts for ASVV-1.544MHZ-N152-T
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 732 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf