Abracon Corporation ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
TypeVCXO
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-16.000M, ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-16.000MHZ-C25-N102-T
RELAY AUTOMOTIVE SPST 35A 12V datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR10S/AE10M/CCE10S datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 1008 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 170POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .305M 33POS datasheet.pdf
RES 120K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 550MA 570 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 5V 1.4A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf