Abracon Corporation ASVV-19.440MHZ-N152-T
ASVV-19.440MHZ-N152-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-19.440MHZ-N152-T
Brief Description
OSC VCXO 19.44MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-19.440MHZ-N152-T.pdf
Availability of ASVV-19.440MHZ-N152-T
QUANTITY
ASVV-19.440MHZ-N152-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-19.440MHZ-N152-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-19.440MHZ-N152-T
TypeVCXO
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-19.440MHZ-N152-T
Related LinksASVV-19.44, ASVV-19.440MHZ-N152-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-19.440MHZ-N152-T Details Description
Related parts for ASVV-19.440MHZ-N152-T
RES SMD 63.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK TNC 50 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
S4 MONO,0.35MPIX,PNP,240X153 datasheet.pdf
RES 24 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.95V 500MW SOD80 datasheet.pdf