Abracon Corporation ASVV-30.000MHZ-N152-T
ASVV-30.000MHZ-N152-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-30.000MHZ-N152-T
Brief Description
OSC VCXO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-30.000MHZ-N152-T.pdf
Availability of ASVV-30.000MHZ-N152-T
QUANTITY
ASVV-30.000MHZ-N152-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-30.000MHZ-N152-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-30.000MHZ-N152-T
TypeVCXO
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-30.000MHZ-N152-T
Related LinksASVV-30.00, ASVV-30.000MHZ-N152-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-30.000MHZ-N152-T Details Description
Related parts for ASVV-30.000MHZ-N152-T
CONN HEADER 29POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 6MLP datasheet.pdf
C/A 62.5/125 BUF FIB LC 1M datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES POUND datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 30MA SOT-89 datasheet.pdf