Abracon Corporation ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T.pdf
Availability of ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
QUANTITY
ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
TypeVCXO
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
Related LinksASVV-32.000M, ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-32.000MHZ-C25-N102-T
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 80MA SC82AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 36.5MM PANEL datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 300 OHM 300MA 3216 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.61A 39 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf