Abracon Corporation ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-32.000M, ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-32.000MHZ-L50-N102-T
OSC XO 60.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC 6MHZ Z8500 SCC 44-PLCC datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SYSTEM CLOCK CHIP P4 56-SSOP datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN +/-3.3V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 23POS .127M datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf