Abracon Corporation ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 38.88MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency38.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-38.880M, ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-38.880MHZ-L50-N102-T
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV+2LV PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 21.6MM D 1 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf