PUI Audio, Inc. AT-3045-TF-LW110-R
AT-3045-TF-LW110-R picture photo
Mfg. Part Number
AT-3045-TF-LW110-R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 10V 4.5KHZ PANEL
Datasheet Download
AT-3045-TF-LW110-R.pdf
Availability of AT-3045-TF-LW110-R
QUANTITY
AT-3045-TF-LW110-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-3045-TF-LW110-R
Internal Part NumberEIS-AT-3045-TF-LW110-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAT-3045-TF-LW110-R.igs
Standard Package30
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesAT
PackagingBulk
Driver CircuitryTransducer, Externally Driven
TechnologyPiezo
Input Typepeak-peak Signal
Voltage - Rated10Vp-p
Voltage Range1 ~ 50V
Frequency4.5kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level97dB @ 10V, 10cm
Current - Supply11mA
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypeChassis Mount
TerminationWire Leads
Size / Dimension30.0mm Dia x 5.1mm H
Capacitance @ Frequency18000pF @ 4.5kHz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-3045-TF-LW110-R
Related LinksAT-3045-T, AT-3045-TF-LW110-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AT-3045-TF-LW110-R Details Description
Related parts for AT-3045-TF-LW110-R
RES SMD 160 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 15UFBGA datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 462V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf