ASSMANN WSW Components AT-K-1803-100
AT-K-1803-100 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-1803-100
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 32.8'
Datasheet Download
AT-K-1803-100.pdf
Availability of AT-K-1803-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT-K-1803-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-1803-100
Internal Part NumberEIS-AT-K-1803-100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingBulk
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length32.8' (10.0m)
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand-
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width-
Cable Height-
Coil Diameter-
Shielding-
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor Material-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-1803-100
Related LinksAT-K-1, AT-K-1803-100 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-1803-100 Details Description
Related parts for AT-K-1803-100
RES 1.87M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
COMPRESSION STRUT 3400, 8400 SER datasheet.pdf
IC MULT RS-232 DRV/REC 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO220AA datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 16POS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 7.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf