ASSMANN WSW Components AT-K-26-6-W/1000
AT-K-26-6-W/1000 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-26-6-W/1000
Brief Description
CABLE MOD FLAT 6COND WHITE 1000'
Datasheet Download
AT-K-26-6-W/1000.pdf
Availability of AT-K-26-6-W/1000
QUANTITY
AT-K-26-6-W/1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-26-6-W/1000
Internal Part NumberEIS-AT-K-26-6-W/1000
Cable TypeStraight
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length1000' (304.8m)
Jacket ColorWhite
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Operating Temperature-
Voltage-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-26-6-W/1000
Related LinksAT-K-26-, AT-K-26-6-W/1000 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-26-6-W/1000 Details Description
Related parts for AT-K-26-6-W/1000
IC DETECTOR VOLT 4.2V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 2P 6POS SLDR LUG datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FAN FILTER FOR 92X92MM PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SOCKET ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf