ASSMANN WSW Components AT-K-S-26-6-B/25
AT-K-S-26-6-B/25 picture photo
Mfg. Part Number
AT-K-S-26-6-B/25
Brief Description
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 25'
Datasheet Download
AT-K-S-26-6-B/25.pdf
Availability of AT-K-S-26-6-B/25
QUANTITY
AT-K-S-26-6-B/25 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-K-S-26-6-B/25
Internal Part NumberEIS-AT-K-S-26-6-B/25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Cable TypeStraight
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length25.0' (7.62m)
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-K-S-26-6-B/25
Related LinksAT-K-S-2, AT-K-S-26-6-B/25 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AT-K-S-26-6-B/25 Details Description
Related parts for AT-K-S-26-6-B/25
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3.9UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 50MA 24V datasheet.pdf
OSC MEMS 13.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf