Atmel AT17F080-30CI
AT17F080-30CI picture photo
Mfg. Part Number
AT17F080-30CI
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC FLASH CONFIG 8M 8LAP
Datasheet Download
AT17F080-30CI.pdf
Availability of AT17F080-30CI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17F080-30CI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17F080-30CI
Internal Part NumberEIS-AT17F080-30CI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
Series-
PackagingTube
Programmable TypeFLASH
Memory Size8Mb
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TDFN
Supplier Device Package8-LAP (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17F080-30CI
Related LinksAT17F0, AT17F080-30CI Datasheet, Atmel Distributor
AT17F080-30CI Details Description
Related parts for AT17F080-30CI
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC RF AMP N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ORANGE CONCAVE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
EVAL POE PD CONV 3.3V 3A 802.3AF datasheet.pdf