Atmel AT17LV002-10BJI
AT17LV002-10BJI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV002-10BJI
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC SRL CONFIG EEPROM 2M 44-PLCC
Datasheet Download
AT17LV002-10BJI.pdf
Availability of AT17LV002-10BJI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17LV002-10BJI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV002-10BJI
Internal Part NumberEIS-AT17LV002-10BJI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size2Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV002-10BJI
Related LinksAT17LV0, AT17LV002-10BJI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV002-10BJI Details Description
Related parts for AT17LV002-10BJI
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf