Atmel AT17LV128-10SI
AT17LV128-10SI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV128-10SI
Brief Description
IC SRL CONFIG EEPROM 128K 20SOIC
Datasheet Download
AT17LV128-10SI.pdf
Availability of AT17LV128-10SI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17LV128-10SI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV128-10SI
Internal Part NumberEIS-AT17LV128-10SI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size128kb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV128-10SI
Related LinksAT17LV1, AT17LV128-10SI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV128-10SI Details Description
Related parts for AT17LV128-10SI
IGBT 600V 8.5A 38W DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 90VBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 140 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SV 7.62HP/4/90MSF4 SC/06R BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 133K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf