Atmel AT17LV256A-10JI
AT17LV256A-10JI picture photo
Mfg. Part Number
AT17LV256A-10JI
Brief Description
IC SRL CONFG EEPROM 256K 20-PLCC
Datasheet Download
AT17LV256A-10JI.pdf
Availability of AT17LV256A-10JI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT17LV256A-10JI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT17LV256A-10JI
Internal Part NumberEIS-AT17LV256A-10JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series-
PackagingTube
Programmable TypeSerial EEPROM
Memory Size256Kb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT17LV256A-10JI
Related LinksAT17LV2, AT17LV256A-10JI Datasheet, Atmel Distributor
AT17LV256A-10JI Details Description
Related parts for AT17LV256A-10JI
TRANS NPN 30V 7A SOT-223 datasheet.pdf
BOOK LINEAR TECH APPS 1993 VOL 2 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGLED FLUSH 5.5" datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL PROG 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 18V datasheet.pdf
CRYSTAL 16.5000 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf