Atmel AT24C32A-10TU-1.8 SL383
AT24C32A-10TU-1.8 SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT24C32A-10TU-1.8 SL383
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP
Datasheet Download
AT24C32A-10TU-1.8 SL383.pdf
Availability of AT24C32A-10TU-1.8 SL383
QUANTITY
AT24C32A-10TU-1.8 SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT24C32A-10TU-1.8 SL383
Internal Part NumberEIS-AT24C32A-10TU-1.8 SL383
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT24C32A-10TU-1.8 SL383
Related LinksAT24C32A-10, AT24C32A-10TU-1.8 SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT24C32A-10TU-1.8 SL383 Details Description
Related parts for AT24C32A-10TU-1.8 SL383
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 650A D200AA datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 10-MSOP datasheet.pdf
ADH BACK MT HI TEMP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
XFRMR 1:2.14 4KV SMD MAX253 datasheet.pdf
WIRE SENSING PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE USB B MALE/HANDYLINK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
MICRO 31C S 18" YEL JACKP NI datasheet.pdf