Atmel AT24C32AN-10SU-1.8
AT24C32AN-10SU-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT24C32AN-10SU-1.8
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT24C32AN-10SU-1.8.pdf
Availability of AT24C32AN-10SU-1.8
QUANTITY
AT24C32AN-10SU-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT24C32AN-10SU-1.8
Internal Part NumberEIS-AT24C32AN-10SU-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT24C32AN-10SU-1.8
Related LinksAT24C32AN, AT24C32AN-10SU-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT24C32AN-10SU-1.8 Details Description
Related parts for AT24C32AN-10SU-1.8
ENDPLATE 1.5MM WM WHITE ZDU 2.5 datasheet.pdf
MOD PWR ENT 1POS HLDR 10A QC PNL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD 9POS BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 450V CH 1206 datasheet.pdf