TDK Corporation NLV32T-101J-EFD
NLV32T-101J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-101J-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 40MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-101J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-101J-EFD
QUANTITY
NLV32T-101J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-101J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-101J-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating40mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-101J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-101J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-101J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-101J-EFD
IC FLASH 1MBIT 90NS 52PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:12 250MHZ 32TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE datasheet.pdf
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF THRU datasheet.pdf