Atmel AT25080A-10TI-1.8
AT25080A-10TI-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25080A-10TI-1.8
Brief Description
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
AT25080A-10TI-1.8.pdf
Availability of AT25080A-10TI-1.8
QUANTITY
AT25080A-10TI-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25080A-10TI-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25080A-10TI-1.8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size8K (1K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25080A-10TI-1.8
Related LinksAT25080A, AT25080A-10TI-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25080A-10TI-1.8 Details Description
Related parts for AT25080A-10TI-1.8
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
ENDPLATE FOR TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 0804 datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 150MA NO 8-SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SSOP datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7S 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf