Atmel AT25256AN-10SU-1.8
AT25256AN-10SU-1.8 picture photo
Mfg. Part Number
AT25256AN-10SU-1.8
Brief Description
IC EEPROM 256KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25256AN-10SU-1.8.pdf
Availability of AT25256AN-10SU-1.8
QUANTITY
AT25256AN-10SU-1.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25256AN-10SU-1.8
Internal Part NumberEIS-AT25256AN-10SU-1.8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size256K (32K x 8)
Speed5MHz, 10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25256AN-10SU-1.8
Related LinksAT25256AN, AT25256AN-10SU-1.8 Datasheet, Atmel Distributor
AT25256AN-10SU-1.8 Details Description
Related parts for AT25256AN-10SU-1.8
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL STEP-DOWN XRP7665 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf