Atmel AT25320A-10TI-2.7
AT25320A-10TI-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
AT25320A-10TI-2.7
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
AT25320A-10TI-2.7.pdf
Availability of AT25320A-10TI-2.7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT25320A-10TI-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25320A-10TI-2.7
Internal Part NumberEIS-AT25320A-10TI-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25320A-10TI-2.7
Related LinksAT25320A, AT25320A-10TI-2.7 Datasheet, Atmel Distributor
AT25320A-10TI-2.7 Details Description
Related parts for AT25320A-10TI-2.7
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN MEMORY SOCKET 124POS GOLD/F datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER 48QLP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 30A 5DFN datasheet.pdf