Atmel AT25640AN-10SI-2.7 SL383
AT25640AN-10SI-2.7 SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT25640AN-10SI-2.7 SL383
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25640AN-10SI-2.7 SL383.pdf
Availability of AT25640AN-10SI-2.7 SL383
QUANTITY
AT25640AN-10SI-2.7 SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25640AN-10SI-2.7 SL383
Internal Part NumberEIS-AT25640AN-10SI-2.7 SL383
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size64K (8K x 8)
Speed10MHz, 20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25640AN-10SI-2.7 SL383
Related LinksAT25640AN-10, AT25640AN-10SI-2.7 SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT25640AN-10SI-2.7 SL383 Details Description
Related parts for AT25640AN-10SI-2.7 SL383
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARIOFACE INTERFACE MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 4COL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SIZE 16 WIRE SPLICE PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 4200 Gates, 70MHz, 144-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf