Adesto Technologies AT25SF161-SHD-B
AT25SF161-SHD-B picture photo
Mfg. Part Number
AT25SF161-SHD-B
Brief Description
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC
Datasheet Download
AT25SF161-SHD-B.pdf
Availability of AT25SF161-SHD-B
QUANTITY
AT25SF161-SHD-B Order Process
Ship out your order
Specifications of AT25SF161-SHD-B
Internal Part NumberEIS-AT25SF161-SHD-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size16M (2M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT25SF161-SHD-B
Related LinksAT25SF1, AT25SF161-SHD-B Datasheet, Adesto Technologies Distributor
AT25SF161-SHD-B Details Description
Related parts for AT25SF161-SHD-B
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE INPUT 0.25M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X7-1/4" A MED datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 2.8A datasheet.pdf
WIREMOUNT PLUG 20 CONTACT CLSD E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES ARRAY 25 OHM 3.0PF 0402 datasheet.pdf