Atmel AT27BV010-15VI
AT27BV010-15VI picture photo
Mfg. Part Number
AT27BV010-15VI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC OTP 1MBIT 150NS 32VSOP
Datasheet Download
AT27BV010-15VI.pdf
Availability of AT27BV010-15VI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT27BV010-15VI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27BV010-15VI
Internal Part NumberEIS-AT27BV010-15VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package208
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-VSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27BV010-15VI
Related LinksAT27BV0, AT27BV010-15VI Datasheet, Atmel Distributor
AT27BV010-15VI Details Description
Related parts for AT27BV010-15VI
DIODE SCHOTTKY DETECT 2V SOT-323 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 20MA SC82AB datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAT6 PATCH CABLE UTP datasheet.pdf
RES 909 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf