Atmel AT27BV256-15TI
AT27BV256-15TI picture photo
Mfg. Part Number
AT27BV256-15TI
Brief Description
IC OTP 256KBIT 150NS 28TSOP
Datasheet Download
AT27BV256-15TI.pdf
Availability of AT27BV256-15TI
QUANTITY
AT27BV256-15TI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27BV256-15TI
Internal Part NumberEIS-AT27BV256-15TI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package234
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size256K (32K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package28-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27BV256-15TI
Related LinksAT27BV2, AT27BV256-15TI Datasheet, Atmel Distributor
AT27BV256-15TI Details Description
Related parts for AT27BV256-15TI
DIODE SCHOTTKY 50V 15MA SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 580MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 18POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 59 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL MODULE DISPLAY datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
M12 4 POS F-F RA 3MTR datasheet.pdf
12V, SOT23F, NPN high gain power transistor IC datasheet.pdf
60V NPN MEDIUM POWER LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf