Atmel AT27LV256A-15TI
AT27LV256A-15TI picture photo
Mfg. Part Number
AT27LV256A-15TI
Brief Description
IC OTP 256KBIT 150NS 28TSOP
Datasheet Download
AT27LV256A-15TI.pdf
Availability of AT27LV256A-15TI
QUANTITY
AT27LV256A-15TI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT27LV256A-15TI
Internal Part NumberEIS-AT27LV256A-15TI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package234
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size256K (32K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package28-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT27LV256A-15TI
Related LinksAT27LV2, AT27LV256A-15TI Datasheet, Atmel Distributor
AT27LV256A-15TI Details Description
Related parts for AT27LV256A-15TI
VARISTOR 243V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 12PS GOLD SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-512-I2 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 15.35" WHITE datasheet.pdf