Atmel AT28C010-15TI
AT28C010-15TI picture photo
Mfg. Part Number
AT28C010-15TI
Brief Description
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32TSOP
Datasheet Download
AT28C010-15TI.pdf
Availability of AT28C010-15TI
QUANTITY
AT28C010-15TI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT28C010-15TI
Internal Part NumberEIS-AT28C010-15TI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package156
Series-
PackagingTray
Format - MemoryEEPROMs - Parallel
Memory TypeEEPROM
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT28C010-15TI
Related LinksAT28C0, AT28C010-15TI Datasheet, Atmel Distributor
AT28C010-15TI Details Description
Related parts for AT28C010-15TI
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY SYNC 16SOP datasheet.pdf
IC CONV VOLT-FREQ 500KHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM TH datasheet.pdf
GDT 260V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIFF GAUGE SIGNAL CONDITION datasheet.pdf
RES 40K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf