Atmel AT28C64X-15JI
AT28C64X-15JI picture photo
Mfg. Part Number
AT28C64X-15JI
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 150NS 32PLCC
Datasheet Download
AT28C64X-15JI.pdf
Availability of AT28C64X-15JI
QUANTITY
AT28C64X-15JI Order Process
Ship out your order
Specifications of AT28C64X-15JI
Internal Part NumberEIS-AT28C64X-15JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Memory Size64K (8K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT28C64X-15JI
Related LinksAT28C6, AT28C64X-15JI Datasheet, Atmel Distributor
AT28C64X-15JI Details Description
Related parts for AT28C64X-15JI
DIODE VARACTOR 25V SOD323 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.5V 500MW DO35 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
150UF 400V 25X35MM 85C 15000H datasheet.pdf