Atmel AT29LF020-25JC
AT29LF020-25JC picture photo
Mfg. Part Number
AT29LF020-25JC
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 250NS 32PLCC
Datasheet Download
AT29LF020-25JC.pdf
Availability of AT29LF020-25JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT29LF020-25JC Order Process
Ship out your order
Specifications of AT29LF020-25JC
Internal Part NumberEIS-AT29LF020-25JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed250ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT29LF020-25JC
Related LinksAT29LF0, AT29LF020-25JC Datasheet, Atmel Distributor
AT29LF020-25JC Details Description
Related parts for AT29LF020-25JC
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf