NKK Switches AT3004JC
AT3004JC picture photo
Mfg. Part Number
AT3004JC
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/RED
Datasheet Download
AT3004JC.pdf
Availability of AT3004JC
QUANTITY
AT3004JC Order Process
Ship out your order
Specifications of AT3004JC
Internal Part NumberEIS-AT3004JC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSwitch Basics
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesYB
Switch TypePushbutton
ShapeSquare
ColorClear, Red
IlluminationIlluminated
For Use With/Related ProductsYB Series
Mounting TypeSnap Fit
Size15.00mm L x 15.00mm W x 4.00mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT3004JC
Related LinksAT30, AT3004JC Datasheet, NKK Switches Distributor
AT3004JC Details Description
Related parts for AT3004JC
THERM PAD TO-3 W/ADH .009" SP900 datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 60MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 6WSON datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
22AWG 20C 300V FOIL MPPE datasheet.pdf