NKK Switches AT4016CFB
AT4016CFB picture photo
Mfg. Part Number
AT4016CFB
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP
Datasheet Download
AT4016CFB.pdf
Availability of AT4016CFB
QUANTITY
AT4016CFB Order Process
Ship out your order
Specifications of AT4016CFB
Internal Part NumberEIS-AT4016CFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSwitch Basics
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT4016CFB
Related LinksAT40, AT4016CFB Datasheet, NKK Switches Distributor
AT4016CFB Details Description
Related parts for AT4016CFB
IDC CABLE - CKR50G/AE50M/CCE50G datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 80POS .050 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 560OHM 10W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 7A TO-220F datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 3.1A DPAK datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf