Atmel AT49LW080-33JX SL383
AT49LW080-33JX SL383 picture photo
Mfg. Part Number
AT49LW080-33JX SL383
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32PLCC
Datasheet Download
AT49LW080-33JX SL383.pdf
Availability of AT49LW080-33JX SL383
QUANTITY
AT49LW080-33JX SL383 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT49LW080-33JX SL383
Internal Part NumberEIS-AT49LW080-33JX SL383
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed33MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT49LW080-33JX SL383
Related LinksAT49LW080-, AT49LW080-33JX SL383 Datasheet, Atmel Distributor
AT49LW080-33JX SL383 Details Description
Related parts for AT49LW080-33JX SL383
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf