Atmel AT94K40AL-25DQC
AT94K40AL-25DQC picture photo
Mfg. Part Number
AT94K40AL-25DQC
Brief Description
IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFP
Datasheet Download
AT94K40AL-25DQC.pdf
Availability of AT94K40AL-25DQC
QUANTITY
AT94K40AL-25DQC Order Process
Ship out your order
Specifications of AT94K40AL-25DQC
Internal Part NumberEIS-AT94K40AL-25DQC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Core Type8-bit AVR
Speed18MHz
InterfaceI²C, UART
Program SRAM Bytes20K-32K
FPGA SRAM18kb
EEPROM Size-
Data SRAM Bytes4K ~ 16K
FPGA Core Cells2304
FPGA Gates40K
FPGA Registers2862
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT94K40AL-25DQC
Related LinksAT94K40, AT94K40AL-25DQC Datasheet, Atmel Distributor
AT94K40AL-25DQC Details Description
Related parts for AT94K40AL-25DQC
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 GRAY PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 42X24 ENCL datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 10% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf