Samtec, Inc. TSW-102-23-L-D
TSW-102-23-L-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-102-23-L-D
Brief Description
CONN HEADER 4POS .100" DUAL GOLD
Datasheet Download
TSW-102-23-L-D.pdf
Availability of TSW-102-23-L-D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-102-23-L-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-102-23-L-D
Internal Part NumberEIS-TSW-102-23-L-D
SeriesTSW
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-102-23-L-D
Related LinksTSW-102, TSW-102-23-L-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-102-23-L-D Details Description
Related parts for TSW-102-23-L-D
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf