Amphenol Pcd ATD4SL12
ATD4SL12 picture photo
Mfg. Part Number
ATD4SL12
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories - Jumpers
Brief Description
SHORTING LINK PRE-ASSY 2POLE
Datasheet Download
ATD4SL12.pdf
Availability of ATD4SL12
QUANTITY
ATD4SL12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATD4SL12
Internal Part NumberEIS-ATD4SL12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDIN Rails Terminal Blocks
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories - Jumpers
SeriesATD
TypeTerminal Block, Cross Connection
Number of Positions2
StyleRound Pins
For Use With/Related ProductsATD Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATD4SL12
Related LinksATD4, ATD4SL12 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ATD4SL12 Details Description
Related parts for ATD4SL12
IDC CABLE - MPR20K/MC20G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR .230" GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE, RA 500MM datasheet.pdf
1224 SILVER 1000 FT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf