Atmel ATF1500ABV-15AC
ATF1500ABV-15AC picture photo
Mfg. Part Number
ATF1500ABV-15AC
Brief Description
IC CPLD 32MC 15NS 44TQFP
Datasheet Download
ATF1500ABV-15AC.pdf
Availability of ATF1500ABV-15AC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1500ABV-15AC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1500ABV-15AC
Internal Part NumberEIS-ATF1500ABV-15AC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package154
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 5.25 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1500ABV-15AC
Related LinksATF1500, ATF1500ABV-15AC Datasheet, Atmel Distributor
ATF1500ABV-15AC Details Description
Related parts for ATF1500ABV-15AC
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 30VDC PIN PLUNGER datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR RED datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 100' TNCM TNCF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2.5MM PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf