Atmel ATF1502BE-5AX44
ATF1502BE-5AX44 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1502BE-5AX44
Brief Description
IC CPLD 32MC 7NS 44TQFP
Datasheet Download
ATF1502BE-5AX44.pdf
Availability of ATF1502BE-5AX44
QUANTITY
ATF1502BE-5AX44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1502BE-5AX44
Internal Part NumberEIS-ATF1502BE-5AX44
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLhttp://media.digikey.com/pdf/PCNs/Atmel/SE154406%20EOL.pdf
Standard Package160
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1502BE-5AX44
Related LinksATF1502, ATF1502BE-5AX44 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1502BE-5AX44 Details Description
Related parts for ATF1502BE-5AX44
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IBUTTON NUMBER SET CLEAR datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 18.432MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X30MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC SQUIB DRIVER 2CH 48HTSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf