Atmel ATF1502BE-5AX44
ATF1502BE-5AX44 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1502BE-5AX44
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 7NS 44TQFP
Datasheet Download
ATF1502BE-5AX44.pdf
Availability of ATF1502BE-5AX44
QUANTITY
ATF1502BE-5AX44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1502BE-5AX44
Internal Part NumberEIS-ATF1502BE-5AX44
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLhttp://media.digikey.com/pdf/PCNs/Atmel/SE154406%20EOL.pdf
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells32
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1502BE-5AX44
Related LinksATF1502, ATF1502BE-5AX44 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1502BE-5AX44 Details Description
Related parts for ATF1502BE-5AX44
SCR SENS 200V 4A SMT TO-252AA datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD PWR INLET FHLDR PCB 1.5-2PNL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 45NS 48TFBGA datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE GREEN DIFF VERT datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf