Atmel ATF1504AS-7JC68
ATF1504AS-7JC68 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1504AS-7JC68
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 68PLCC
Datasheet Download
ATF1504AS-7JC68.pdf
Availability of ATF1504AS-7JC68
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1504AS-7JC68 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1504AS-7JC68
Internal Part NumberEIS-ATF1504AS-7JC68
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O48
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24.23x24.23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1504AS-7JC68
Related LinksATF1504, ATF1504AS-7JC68 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1504AS-7JC68 Details Description
Related parts for ATF1504AS-7JC68
RES 3K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LOW PWR SO-8 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 11/16" 8.27" datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM datasheet.pdf