Atmel ATF1508AS-15JC84
ATF1508AS-15JC84 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1508AS-15JC84
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC
Datasheet Download
ATF1508AS-15JC84.pdf
Availability of ATF1508AS-15JC84
QUANTITY
ATF1508AS-15JC84 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1508AS-15JC84
Internal Part NumberEIS-ATF1508AS-15JC84
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.31x29.31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1508AS-15JC84
Related LinksATF1508A, ATF1508AS-15JC84 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1508AS-15JC84 Details Description
Related parts for ATF1508AS-15JC84
FUSE SURGE SUP600V 100KA BOLT-IN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS RACK & PANEL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
ISP CABLE ADAPTER 16-PIN HEADER datasheet.pdf
TXRX 125MBD DUPLEX BLACK SC 1X9 datasheet.pdf
DIL HORIZ PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 30 POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 6.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 21C S 72" YEL NI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf