Atmel ATF1508ASL-20JC84
ATF1508ASL-20JC84 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1508ASL-20JC84
Brief Description
IC CPLD 128MC 20NS 84PLCC
Datasheet Download
ATF1508ASL-20JC84.pdf
Availability of ATF1508ASL-20JC84
QUANTITY
ATF1508ASL-20JC84 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1508ASL-20JC84
Internal Part NumberEIS-ATF1508ASL-20JC84
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.31x29.31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1508ASL-20JC84
Related LinksATF1508A, ATF1508ASL-20JC84 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1508ASL-20JC84 Details Description
Related parts for ATF1508ASL-20JC84
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM DEC SMD 5V datasheet.pdf