Atmel ATF16LV8C-15JC
ATF16LV8C-15JC picture photo
Mfg. Part Number
ATF16LV8C-15JC
Brief Description
IC PLD 8MC 15NS 20PLCC
Datasheet Download
ATF16LV8C-15JC.pdf
Availability of ATF16LV8C-15JC
QUANTITY
ATF16LV8C-15JC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF16LV8C-15JC
Internal Part NumberEIS-ATF16LV8C-15JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Number of Macrocells8
Voltage - Input3 V ~ 5.5 V
Speed15ns
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF16LV8C-15JC
Related LinksATF16LV, ATF16LV8C-15JC Datasheet, Atmel Distributor
ATF16LV8C-15JC Details Description
Related parts for ATF16LV8C-15JC
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2.7V 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 7400UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AC 16A Y4 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf