Vishay/Dale RN50C1332FB14
RN50C1332FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1332FB14
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1332FB14.pdf
Availability of RN50C1332FB14
QUANTITY
RN50C1332FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1332FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C1332FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1332FB14
Related LinksRN50C1, RN50C1332FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1332FB14 Details Description
Related parts for RN50C1332FB14
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A SMB datasheet.pdf
IC PREC RMS/DC CONV MCRPWR 8MSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 27PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XRP7664 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 2.130" NYLON BLK datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf