Atmel ATF2500C-20JC
ATF2500C-20JC picture photo
Mfg. Part Number
ATF2500C-20JC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 24MC 20NS 44PLCC
Datasheet Download
ATF2500C-20JC.pdf
Availability of ATF2500C-20JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF2500C-20JC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF2500C-20JC
Internal Part NumberEIS-ATF2500C-20JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF2500C(L)
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells24
Number of Gates-
Number of I/O24
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF2500C-20JC
Related LinksATF250, ATF2500C-20JC Datasheet, Atmel Distributor
ATF2500C-20JC Details Description
Related parts for ATF2500C-20JC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 44-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 250NH 38A 0.32 MOHM datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf