Susumu RG1005N-3242-W-T1
RG1005N-3242-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3242-W-T1
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3242-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-3242-W-T1
QUANTITY
RG1005N-3242-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3242-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3242-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3242-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3242-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3242-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-3242-W-T1
RES 1.8K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 64POS STR datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.0A STRAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 2% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf